Основна линия
След дадени от държавата над 35 млн. лв. за водоснабдяване в Лом, загубите и авариите продължават
5021
България
След дадени от държавата над 35 млн. лв. за водоснабдяване в Лом, загубите и авариите продължаватСлед като в последните шест години държавата е отделила над 35 милиона лева за подобряване на водоснабдяването в община Лом, то авариите по водопроводите и загубите на вода по тях продължават заради некачествени ремонти, заяви на брифинг в Монтана днес депутатът от региона от „Възраждане“ Петър Петров.Той цитира писмен отговор на министъра на Регионалното развитие и благоустройството на негов въпрос за водоснабдяването в община Лом, в който се посочва, че от 2018 година насам в община Лом са регистрирани 4500 аварии, а загубите на вода по водопроводите от 2021 година до сега варират от 80 до 84 процента.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 16 Септември 2025, 17:57 ч.
След като в последните шест години държавата е отделила над 35 милиона лева за подобряване на водоснабдяването в община Лом, то авариите по водопроводите и загубите на вода по тях продължават заради некачествени ремонти, заяви на брифинг в Монтана днес депутатът от региона от „Възраждане“ Петър Петров. Той цитира писмен отговор на министъра на Регионалното развитие и благоустройството на негов въпрос за водоснабдяването в община Лом, в който се посочва, че от 2018 година насам в община Лом са регистрирани 4500 аварии, а загубите на вода по водопроводите от 2021 година до сега варират от 80 до 84 процента. В отговора на министъра се посочва и причината за честите аварии и за големите загуби на вода. Това е, че на някои места по водопроводната мрежа при ремонтите вместо тръби за водоснабдяване са поставени тръби за напояване, които не издържат на високо налягане. Друга причина е това, че не са подменени всички водопроводни отклонения към сградите. В отговора е посочено, че отстраняване на аварии по водопроводната мрежа в Лом от 2018 година насам са похарчени 526 700 лева. Петров коментира, че ръководството на ВиК-Монтана е трябвало отдавна да подаде сигнал за некачествени ремонти до прокуратурата, а не постоянно да влага пари и да оправя аварии, каквито не би трябвало да има по новите водопроводи. Въз основа на отговора на министъра, Петров е подал сигнал за разследване на некачествените ремонти.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Пожар унищожи кабините на комбайн и два товарни автомобила край свиленградското село Райкова могила
|
|
|
Жена на 42 г. е задържана за шофиране с 1,75 промила алкохол край Арчар
|
|
|
Младежкият център в Монтана организира любителски турнир по тенис
|
|
|
Съдът отмени част от решението на Общинския съвет в Димитровград за такса битови отпадъци за 2026 г.
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5021
ЗАПАЗИ
Пешеходка на 18 години пострада при пътен инцидент снощи на кръстовището на ул.“Кап. Петко Войвода“ и бул. „Княз Ал. Батенберг“ в Казанлък. Това съобщиха от ...